Symboly lásky

26. září 2008 v 14:28 | Mirqa |  Testy
AmorJde o bůžka lásky,který vypadá jako malý kudrnatý klučík držící v ruce luk a šípy.Jimi se podle bájí trefuje do lidí a ti se pak do sebe zamilují.
Srdce Asi nejznámější symbol lásky.Původně jej lidé pokládali za místo,kde se nacházela duše a postupem času z něj udělali sídlo lásky.Přispělo k tomu hlavně to,že když jsme zamilovaní,srdce nám prudce buší.Také podle staré pověsti kat,který zabil kněze Svatého Valentýna,přinesl tajně jeho srdce dívce,do které byl Valentýn zamilovaný.
Vylepšené srdceJako symbol nešťastné lásky je pak zobrazováno srdce propíchnuté šípem,rozpůlené srdce,nebo hořicí srdce propíchnuté dvěma šavlemi.
ČervenáČervená barva je symbolem vášně a lásky.Je odvozená právě od barvy srdce,proto valentýnské věcičky bývají obvykle červené.
RůžeK lásce a Valentýnu prostě patří kytičky a červená růže je přímo ztělesněním lásky.Je to nejoblíbenější valentýnská květina a v Orientu si prostřědnictvím růžičky dokonce milenci předávali psaníčka.
PrstýnekKruh symbolizuje věčnost,takže prstýnek se právě díky svému tvaru stal symbolem věčné lásky.Proto si páry na svatbách vyměňují prstýnky na znamení jejich trvalého manželství.

HrdličkyJde o symbol dvojice,která patří k sobě,používá se také často na svatbách
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama